Kariyer Tavsiye Paketleri

Kariyer Tavsiye Paketleri 2018-05-11T22:12:11+03:00

İse-Donmek

İş hayatına belli bir sebepten ara verdiniz. Güzel, çalışmadığınız dönemde de zamanınızı keyifli geçirdiğinizi umuyoruz. Şimdi iş hayatına dönüş yapmak istiyorsunuz. O zaman kendinizi biraz gözden geçirmeye ne dersiniz?

İngiltere’de anne olduktan sonra iş hayatına ara veren iki kadın; Emma Stewart ve Karen Mattison, iş hayatına dönmek istediklerinde diğer kadınlara da iş bulmalarında destek olacak Woman Like Us adlı bir site kurdular. Bu sitede, kadınlara kendi yollarını bulmalarında destek olacak “Kariyer Tavsiye Paketleri” hazırladılar. Bu paketlerin Türkiye ortamına uygun olan çalışmalarını, biz de sizler için düzenledik. Bu paketlerde; cevaplarını sadece sizin verebileceğiz sorular var. Cevapların doğrusu yanlışı yok, gerçekten istediğiniz, yüreğinizden gelen samimi cevapları yazmanız önemli. Cevapları yazdıkça, kendinizle ilgili resmin bütününü daha net göreceğinizi umuyoruz.

Size tavsiyemiz; evinizde ya da dış mekânda kendinize sakin bir ortam yaratarak bu soruları cevaplamanız… Cevaplarınızı bir deftere yazmanızı öneririz. Böylece üzerinden zaman geçse de, yazdıklarınızı tekrar okuyabilir, kendinizle ilgili görüşlerinizi tekrar gözden geçirebilirsiniz. Haydi ne bekliyorsunuz? Kahvenizi alın, “niyet ettim, kariyer paketlerimi açmaya” deyin ve paketleri açmaya başlayın. Keyifli keşfedişler…

1. İşe Dönüş

İşe başlamak için doğru zaman mı? İş hayatına belli bir süre ara verdikten sonra dönmeyi düşünüyorsanız, iş aramadan önce biraz daha düşünmenizde fayda var. Bu hareket sizin için doğru bir hareket olacak mı? Birçok şeyi göz önünde bulundurmanız gerekecek.

“İşe Dönüş” tavsiye paketini okumak için TIKLAYINIZ.

Kahve Molası Egzersizi: HAYATTAKİ ROLLERİM

Hayatınızı ve hayatınızdaki insanları, yaptığınız işleri düşünün. Hayatta hangi rolleriniz var? Annelik, eş, kız çocuğu, arkadaş, gönüllü çalışan, yönetici…?

2. Gelecek Kariyer Adımınızı Belirlemek

İş aramaya karar verdiniz. İş başvurularına başlamadan önce 3 şey hakkında net olmanız önemli:
İdeal işinize kavuşmak; bu 3 faktörün birbiriyle örtüştüğü durumda mümkün. Sizce bu ulaşılabilir  bir durum mu?

“Gelecek Kariyer Adımınızı Belirlemek” tavsiye paketini okumak için TIKLAYINIZ.

Kahve Molası Egzersizi: İDEAL İŞİM

Hangi malzemelerle ideal işinizi oluşturursunuz? Aklınıza gelen tüm faktörleri belirterek yazın.

3. Motivasyonunuzu Arttırmak

İş aramak sıkı bir çalışma gerektirir. İster belirli bir aradan sonra işe dönüyor olun ister kariyer değişikliği yapın, bazı bırakmak istemeyeceğiniz pratiklikleriniz, alışkanlıklarınız olabilir. (Daha fazla para kazanma ihtiyacı, çocuklarımı bırakmada tedirginlik gibi…) Bu tür durumlar iş seçimi konusunda kararınızı etkileyecek faktörlerdir.

“Motivasyonunuzu Arttırmak” tavsiye paketini okumak için TIKLAYINIZ.

Kahve Molası Egzersizi: ENGELLERİM VE EYLEMLERİM

Eğer işe dönmede bir mücadele içindeyseniz, muhtemelen altında birtakım sebepler yatmaktadır. Bu egzersizde onları tanımlamayı ve engelleri nasıl yeneceğinizi düşünmeye başlayacaksınız.

Kahve Molası Egzersizi: GÜVEN DESTEĞİ

Son işinizden bu yana çok zaman mı geçti? Kendinizi çemberin dışında ve özgüven eksikliği içinde mi hissediyorsunuz? Kendinize ne kadar harika olduğunuzu hatırlatın!

4. İş Arama

İş aramanın tek doğrusu yok. Kendinizi en güvende hissettiğiniz yaklaşımla ve başarı şansınızın en fazla olduğunu düşündüğünüz stratejinizle karar vereceksiniz.

“İş Arama” tavsiye paketini okumak için TIKLAYINIZ.

EYLEM PLANIM

İstediğiniz işe girmek; zaman ve enerji gerektirir. Bu süreçte iyi ve kötü günleriniz olacak. Birçok insan; bir eylem planı ve zaman tablosu oluşturmanın, süreçlerine odaklanmalarında ve amaçlarına ulaşmalarında işlerine yaradığını belirtmiştir.