YenidenBiz Mart Ayı Buluşması -İzmir-

//YenidenBiz Mart Ayı Buluşması -İzmir-

YenidenBiz Mart Ayı Buluşması -İzmir-

YenidenBiz’in 7-8 Mart’ta İzmir gerçekleşecek olan ‘Mart Ayı’ Etkinliğine Davetlisiniz !

Bir ilke imza atarak YenidenBiz adayları için İzmir’de 2 günlük, kapsamlı ve ücretsiz bir ‘Proje Yönetimi’ eğitimi gerçekleştirmekteyiz.

YenidenBiz adaylari ile bir araya gelerek gönüllü konuşmacımız Yönetim Danışmanı Belkıs Teksöz’ün vereceği bu eğitimde adaylarımız, projenin ilk aşamada planlanmasından, son aşamada uygulanmasıyla beraber denetlenmesine kadar olan tüm süreçlerle ilgili adım adım bilgilendirilecek ve sonunda katılım sertifikaları dağıtılacaktır.

Projeler, işletmelerin süregelen işlerinden farklıdır ve proje başarısı için işletmelerde projelere özgü yönetim şekil ve süreçlerinin uygulanması önemlidir.

Bu eğitimde, hem proje yönetim metodolojisine ait teorik temeller atılacak, hem de işletmelerin pratik hayattaki somut sorunlarına cevap vermek hedefi ile, proje yönetimine pratik bir perspektif (gerçek sorunlara gerçek çözümler, yaşanmış proje öyküleri, senaryolar, uygulamalar ) sağlanacaktır.

Eğitimin ana başlıkları:

  • Giriş (temel kavramlar, kısa tarihçe)
  • Başlangıç ve Planlama
  • Proje Yöneticisi ve onun eşsiz ekibi
  • İletişim (iç ve dış)
  • Kapsam Yönetimi
  • Proje takvimi ve zaman yönetimi
  • Bütçe ve Maliyet Yönetimi
  • Risk mi, Ne riski?
  • İzleme ve Kontrol (çok mu geç kaldık?)
  • Mutlu Son! (her zaman mı?)

Proje ekibi, proje sponsorları, proje yöneticileri, yöneticiler ve proje ilgili diğer paydaşlar, proje yönetimi konusunda teori ile pratiği birleştirmek isteyenler, proje yönetim kariyerini seçen ya da seçmeyi düşünen tüm adaylarımızı keyifli ve dopdolu iki gün için bize katılmaya bekliyoruz.


Belkıs Teksöz kimdir ?

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezundur.  MİKES A.Ş, Program Yönetim Ofisi bünyesinde Program Müdürü olarak, yüksek bütçeli, çok partnerli, ulusal ve uluslararası teknolojik savunma programlarının yönetimi konusunda uzmanlaştı. 2008-2012 yılları arasında Koç Grubu şirketlerinden RMK Marine firmasında teklif yönetimi, sözleşme ve tedarik yönetimi alanlarında danışmanlık yaptı.

Belkıs Teksöz, proje yönetimi alanında öncü global kuruluş PMI (Project Management Institute) tarafından akredite edilen, Program Yönetimi Profesyoneli (Program Management Professional-PgMP) ünvanına sahip ülkemizdeki dört kişiden biridir. Aynı zamanda, Almanya’nın İş Tasarımı, İşletme Organizasyonu ve Gelişimi alanındaki lider kuruluşu olan REFA Birliği danışmanı ve eğitmenidir.

Halen, çok farklı kurum ve sektörlere ait işletmelerde daha yüksek verimlilik ve kurumsal organizasyon gelişiminin sağlanması hedeflerine yönelik olarak eğitim, seminer ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. Başlıca çalışma konuları arasında, kurumsal proje yönetimi, kurumsal organizasyon yapılanma, performans yönetimi, süreç analizi ve süreç iyileştirme/ düzenleme, verimlik ve kaynak optimizasyonu sayılabilir.


Tarih: 7-8 Mart 2018 Çarşamba-Perşembe , 10.00-16.00

Yer : 7 Mart 2018 – ODTU Mezunlar Derneği, 1453. Sk. No:8, Alsancak

         8 Mart 2018 – Ege İhracatçı Birlikleri, Atatürk Cad. No:382, Alsancak

Telefon: (0232) 445 55 15

Katılım bildirimi :  leyla.somer96@gmail.com

Katılım ücretsizdir ve 15 kişi ile sınırlıdır.

2018-04-14T16:13:24+03:00